امروزه با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت جوامع، مشاغل مختلف می‌توانند برای رونق‌ دادن کار خود، از یک طراحی سایت خیلی خوب استفاده کنند. طراحی‌ سایت باید با دقت بالایی انجام گیرد تا مشاغل بتوانند به‌ خوبی دیده شوند و صاحبان کار بتوانند سود خوبی را کسب کنند.

در ادامه بحث ما مطالب کاربردی و مفیدی را در مورد طراحی‌ سایت در اختیار شما عزیزان می‌گذاریم و امیدواریم که از این مطالب بهره ببرید.

 

یادگیری طراحی سایت

یادگیری طراحی سایت

طراحی سایت به چه صورت‌هایی انجام می‌گردد؟

یکی از سوال هایی که در زمینه طراحی سایت ممکن است برای شما پیش بیاید، این است که این طراحی به چه شکل‌هایی انجام می‌گردد؟

طراحان سایت حرفه ای چه ویژگی هایی دارند؟

پاسخی که برای این سوال وجود دارد، این است که طراحی‌ سایت به دو روش انجام می‌پذیرد که این روش‌ها شامل:

  1. بدون استفاده از برنامه‌نویسی
  2. با استفاده‌کردن از برنامه‌نویسی

روش اولی که به شما معرفی کردیم، طراحی‌ سایت بدون استفاده‌ کردن از برنامه‌نویسی است که این روش برای طراحی سایت‌های ساده استفاده می‌گردد.

این روش به‌ گونه‌ای است که شما زیاد از خود اختیار ندارید که هر برنامه‌ای را که بخواهید روی سایت پیاده کنید. همین‌طور باید اضافه کنیم که شما می‌بایست از یک‌سری قالب‌هایی آماده استفاده نمایید که تغییرات خیلی محدودی دارند.

روش دوم هم مربوط به طراحی‌ سایت با استفاده از کار برنامه‌نویسی است که به‌ عنوان روش مهم و اصلی شناخته می‌گردد. مزیتی که این روش دارد، این است که شما قادر هستید از قالبی که می‌خواهید استفاده کنید و امکانات موردنظرتان را روی سایت پیاده نمایید.

در این روش شما محدودیتی ندارید و همین‌طور باید بگوییم که وب‌سایت‌های بزرگ برای طراحی سایت خود، از برنامه‌نویسی استفاده می‌نمایند.

پیشنهادی که برایتان داریم، این است که اگر توانایی یادگیری برنامه‌نویسی را دارید، بهتر است برای طراحی‌ سایت مورد نظرتان از این روش استفاده کنید؛

شروع آموزش طراحی سایت باید از کجا و چه زمانی باشد؟

هر فردی که بخواهد طراحی سایت را آموزش ببیند، ممکن است اولین سؤالی که در ذهنش پیش بیاید این باشد که شروع کارش باید از کجا باشد؟

اولین نکته این است که افراد مختلف ابتدا باید روش موردنظر خودشان را برای ایجاد یک سایت کاربردی انتخاب کنند. به‌عنوان‌مثال طراحی نمودن سایت با استفاده از روش‌هایی مانند کدنویسی و بدون کدنویسی انجام می‌گیرد.

بعد انتخاب‌ کردن مسیر خود برای انجام این کار، شما قادر هستید آموزش خود را با استفاده از روش‌های مختلفی دریافت کنید. آموزش‌هایی که در این زمینه وجود دارند، شامل آموزش لاراول، وردپرس، پی اچ پی و غیره هستند.

با انتخاب هر کدام از این روش‌ها، می‌توانید آموزش را شروع کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، از مشاوران متخصص کمک بگیرید.

 

روش‌های طراحی کردن سایت

روش‌های طراحی کردن سایت

چه اقداماتی قبل از طراحی‌کردن سایت باید انجام بگیرند؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید قبل از طراحی‌ کردن یک سایت، باید چه اقداماتی را انجام دهید که ما در ادامه شما را راهنمایی می‌کنیم.

در مرحله اول کار شما این است که نوع سایت مورد نظرتان را تعیین کنید و برای این کار باید انواع وب‌سایت‌ها را بشناسید. مثلاً انواع وب‌سایت‌ها شامل وب‌سایت‌های تخصصی، فروشگاهی و شرکتی هستند.

در مرحله دوم لازم است که شما به‌ خوبی مخاطبان سایت خود را شناسایی کنید و امکاناتی که در سایت قرار می‌دهید، باید با نیاز مخاطبان متناسب باشند.

مرحله بعدی تعیین‌ کردن امکانات است که این مرحله به این معنی است که چه نوع امکاناتی قادر هستند نیازهای شما و مخاطبان را برآورده کنند.

یک وب‌سایت موفق چه خصوصیاتی دارد؟

خصوصیاتی که وب‌سایت موفق دارد شامل:

  • طراحی ریسپانسیوو: این طراحی به‌ گونه‌ای است که سایت مورد نظر شما در هر دستگاهی که باشد، متناسب با اندازه همان دستگاه عمل کند. شایان‌ ذکر است که این خصوصیت دارای اهمیت زیادی است و باید به‌ درستی انجام شود.
  • بهینه‌سازی‌ کردن برای موتورهای جستجو: کسانی که از سایت شما بازدید می‌کنند به طور معمول از طریق موتورهای جستجو هستند و برای دریافت امتیاز مثبت، شما باید سایت خود را بهینه کنید. برخوردار شدن از امتیاز مثبت به این معنی است که سایت شما به‌ صورت رایگان در گوگل می‌گیرد. این کار تحت عنوان سئو سایت در میان طراحان سایت رواج دارد. سئو سایت به‌ تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. صاحبان کسب‌وکار متوجه شده‌اند که بازارها از حالت سنتی خود خارج شده‌اند و به همین علت تأسیس سایت از تأسیس مغازه مناسب‌تر است. به همین خاطر سرمایه‌گذاری خود را بر روی بهینه‌سازی‌کردن سایت انجام می‌دهند.
  • سرعت سایت مورد نظر: اگر سایت شما از سرعت بالایی برخوردار باشد، می‌تواند تأثیر مثبتی روی نظرات کاربران داشته باشد. این مورد به این معنی است که سرعت بالا کاربران را منتظر لود شدن سایت نمی‌گذارد که این یک مزیت است. در جهانی سرعت می‌کنیم به دنبال سرعت‌ بخشیدن بر زندگی خود هستیم. پس سایت‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم نیز باید چنین باشند.
  • به‌روزرسانی سایت: یکی از خصوصیات خوب دیگری که یک وب‌سایت موفق دارد، این است که به‌روزرسانی می‌گردد. به‌روزرسانی صحیح سایت باعث می‌شود تا مطالب جدید در سایت منتشر شوند و کاربران بتوانند از این مطالب بهره ببرند.
  • پشتیبانی‌ کردن سایت: در آخر می‌توانیم به پشتیبانی سایت اشاره کنیم که یکی دیگر از خصوصیات وب‌سایت خوب است. طراح سایت و پیمانکاران باید سایت را پشتیبانی کنند تا کاربران بتوانند سؤال‌های خود را از آن‌ها بپرسند.

اگر شما در طراحی‌ سایت خود این موارد را به کار گیرید، می‌توانید یک وب‌سایت پیشرفته و موفق داشته باشید. همچنین به‌ مرور زمان قادر هستید که بازدیدهای بیشتری را دریافت نمایید.

طراحی سایت

طراحی سایت

جمع‌بندی

برای طراحی سایت روش‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام از این روش‌ها، به‌ خودی‌ خود می‌توانند تأثیر خوبی برای این کار داشته باشند. کمک‌ گرفتن از افراد متخصص می‌تواند در جهت پیشرفت کار شما عزیزان، به‌ عنوان یک‌ قدم مثبت در نظر گرفته شود.

همان‌طور که گفتیم، آموزش‌ دادن برنامه‌نویسی می‌تواند کار شما را ارتقا دهد، پس حتماً آموزش این کار را جزء برنامه‌های خود قرار دهید. روش‌هایی که باعث می‌شوند بازدید سایت شما بالاتر برود، بهتر است که مورداستفاده قرار بگیرند.

برای آموزش برنامه‌نویسی و طراحی سایت می‌توانید از مجموعه ما در این زمینه کمک بگیرید. خوشبختانه ما موفق بوده‌ایم تا بهترین مدرسان طراحی سایت را گرد هم آوریم تا شما را در رسیدن به اهداف ارزشمندتان یاری کنند.

به یاد داشته باشید که با طراحی‌ سایت خوب، می‌توانید نظر کاربران زیادی را جلب کنید و در کار خود پیشرفت نمایید.