در این مقاله قصد دارم برای شما بگویم که محتوا نویسی چیست و چه کاربردی در وب سایت دارد. به راستی چرا محتوا نویسی برای کسب و کار ها مورد اهمیت واقع شده است؟ چرا کسب و کار ها به دنبال محتوا نویسان خوب هستند؟ تا پایان این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ داده خواهد شد.

محتوا نویسی چیست ؟

در این بخش میخواهیم پی ببریم که محتوا نویسی چیست ؟ با پیشرفت تکنولوژی و رونق کسب و کار های اینترنتی و با گسترش مارکت ها و شرکت های اینترنتی محتوا نویسی به مشخصه مهمی تبدیل شده است ، و برای موتور جست و جو گری مانند گوگل بسیار دارای اهمیت است. محتوا نویسی در اصل از مهم ترین بخش سایت است که نباید شبیه شایت های دیگر باشد و باید منحصر به فرد باشد.

اصول محتوا نویسی

هر محتوا نویس باید به اصول محتوا نویسی آشنا باشد تا بتواند در این کار موفق شود. یکی از مهم ترین اصول محتوا نویسی رعایت قوانین در محتوا است در نظر داشته باشید که ین تنها اصل در اصول محتوا نویسی از اصل های مهم دیگر می توان به خوش نویس محتوا اشاره کرد. شاید برای شما سوالی پیش بیاد که منظور از خوش نویسی چیست ؟  منظور از خوشش نویسی همان خوانا نویسی است یعنی محتوا نویس به طرزی محتوای خود را بنویسد که برای عموم مردم قابل خواندن باشد.

حال اگر شما یک محتوای کپی در سایت خود به اشتراک بگذارید چه آینده ایی در انتظار سایت شما است؟ از آنجایی که گوگل با محتوای کپی شده میانه خوبی ندارد اگر گوگل بفهمد و تشخیص دهد که محتوای شما کپی است ، سایت شما را جریمه خواهد کرد و سایت شما دیگر در نتایج جستجو گوگل نمایش داده نخواهد شد.

محتوای خاص

منظور از محتوا خاص چیست و چرا برای شرکت هایی همچون GOOGLE بسیار دارای اهمیت است؟ با زیاد شدن کسب و کار های اینترنتی و تولید محتوا های انجام شده باعث شده گوگل مجموعه قوانینی را در نظر بگیرد برای تولید محتوا که باعث رتبه بندی محتوا ها میشود و این قوانین بخشی از سئو هستند. حل به محتوا خاص بپردازیم ، محتوای خاص یعنی محتوایی که توسط یک نویسنده نوشته شده باشد و از جایی دیگر کپی نشده باشد.

محتوا نویس کیست ؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم فردی که برای تولید محتوای متنی و تصویری و … از ذهن خود استفاده میکند و از زبان خود محتوایی را می نویسد محتوا نویس نام دارد. ما در سایت ، سایت سازی از بهترین و با تجربه ترین نویسندگان محتوا در ایران برای تولید محتوای برای سایت شما استفاده می کنیم.

محتوا نویسی چگونه است ؟

فرد که محتوا نویسی می کند باید مهارت در نویسندگی داشته باشد و از دستور زبان به خوبی استفاده کند و نکته قابل توجه در تولید محتوا متنی نداشتن غلط املایی است و از سوی دیگر نویسنده باید موضوع را به صورت ساده و روان ارائه دهد به طوری که تمامی اقشار جامعه بتوانند با آن متن ارتباط برقرار کنند و خوانایی بالایی داشته باشد.

محتوا نویسی

ویژگی های یک محتوا نویس چیست ؟

یک محتوا نویسی باید اطلاعات عمومی بالایی در زمینه های مختلفی داشته باشد ، کسانی که محتوا نویسی می کنند باید در زمینه های مختلف اطلاعات خود را افزایش دهند و تمرکز کافی داشته باشند ، تمامی محتوا های موفق فقط و فقط با تمرکز بالا نوشته شده اند زیرا اگر کار با آرامش انجام شود ، اعلائم نگارشی در آن به درستی رعایت می شود و غلط املائی در نوشتن آن محتوا رخ نمی دهد ، مهم ترین ویژگی یک محتوا نویس خوب علاق او به کاری است که انجام می دهد.

از سایت های رقبا استفاده کنید

شاید حال با خود بگویید کپی کردن متن در محتوا برای محتوا مشکل ساز میشود پس چرا این تیتر اینجا نوشته شده است ؟ منظور از این تیتر این است که شما سایت رقبای خود را زیر نظر بگیریید و ببینید مخاطب های آنها چه کسانی هستند و مخاطب های آنها بیشتر به کدام مورد در آن سایت علاقه نشان داده اند. قرار نیست متنی از سایت رقیب خود کپی کنید یا شبیه آن بنویسید شما فقط باید علایق مخاطب های خود را پیدا کنید و برای آنها محتوایی مفید بنویسید.

جادوی کلمه کلیدی

استفاده از کلمات کلیدی در یادگیری و حوزه آموزش محتوا نویسی بسیار دارای اهمیت است ، امروزه موتور های جست و جو گر مانند google  لیستی از کلمات و عنوان هایی که بیشترین سرچ ها را از سمت کاربران داشته اند را در اختیار محتوا نویسان قرار می دهند با این اتفاق شما متوجه عمده در خواست مخاطبان خود میشود و محتوا های با کیفیت تری تولید می کنید.

اولین نفر باش

در کار خود به اولین نفر تبدیل شوید مثلا اگر برای یک سایت اخبار روز فناوری و تکنولوژی محتوا نویسی می کنید و یک شرکت محصولی را معرفی میکند و شما میدانید که مردم درباره آن محصول قرار سرچ های زیادی انجام دهند شما اولین نفری باشید که محتوایی درباره این محصول بنویسید و با این کار سایت شما سریعاً شناخته می شود و در نتایج گوگل به مرور زمان رتبه بهتری کسب خواهید کرد.

محتوای جدید تولید کنید

بهترین روش برای نوشتن محتوای جدید دیدن و بررسی سایت های خارجی است. سایت های خارجی بهترین منبع برای محتوای جدید هستن این کار باعث میشه محتوا تکراری تولید نکنید و شما را از سایر رقبا متمایز می کند. اگر قبلا محتوایی را ننوشته اید و منتشر کرده اید بعد از مدتی نیاز است که آن محتوا آپدیت شود و ویرایش شود .

بک لینک در محتوا

در محتوا نویسی بهتر است ازبک لینک ها استفاده شود ، برای هر محتوایی که تولید میکنید به صفحات داخلی و دسترسی به اطلاعات دیگر لینک بدهید ، برای مثال برای ارجاع کاربر به صفحه اینستاگرام یا تلگرام خود لینک ایجاد کنید ، پس حتما بعد از نوشتن محتوا زمانی را صرف ایجاد بک لینک کنید و این کار باعث بازدید سایت شما می شود  ، در کل با بک لینک سئو سایت خود را میتوانید بهبود بخشید و بهینه کنید.

تولید محتوا مناسب

شما به عنوان مدیر سایت یا محتوا نویس باید زمان بندیمنحصر به فرد خود را برای سایت خود داشته باشید ، الزاماً نیاز نیست شما هر روز تولید محتوا انجام دهید و منتشر کنید  معمولا هفته ایی 3 بار برای انتشار محتوا کافی است ، در کل تولید محتوای زیاد باعث تولید محتواهایی بی ارزش و تاثیر محتوای شما را بسیار کم می کنند.

آموزش محتوا نویسی

چگونه یک محتوا نویس شوم ؟

یکی از مزایای محتوا نویسی شروع کار بون نیاز به سرمایه اولیه است ، همچنین شغلی است که خودتان میتوانید ساعت کاری خود را مشخص کنید ، شما میتوانید درزمان هایی که توانایی انجام کار رادارید کار کنید و اگر زمانی توانایی برای انجام کار نداشتید پروژه ایی دریافت نکنید و فقط وفقط برای این کار شما نیازمند یک کامپیوتر و یا لپتاپ و یک اینترنت خانگی که بتوانید به موتور جست و جو گر وصل شوید نیاز دارید.

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم درباره محتوا نویسی به صورت کامل صحبت کنیم. ما همواره سعی داشته ایم مقالاتی برای شما کاربران عزیز به اشتراک بگذاریم که مفید باشد تا شما عزیزان بتوانید استفاده کامل از این مقالات ببرید. نظرات خود را درباره این مقاله می توانید در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید، با سپاس.